Panik në aeroport, avionit i ndodh e papritura, rrëshqet nga pista

Amerika

Panik në aeroport, avionit i ndodh e papritura, rrëshqet nga pista

Më: 21 nëntor 2023 Në ora: 22:32
Avioni i marinës amerikane kapërcen pistën dhe përfundon në gjirin e Hawait.

Një avion zbulues i marinës amerikane me nëntë anëtarë të ekuipazhit është rrëzuar në det në ishullin Havai të Oahu, pasi ka rrëshqitur nga pista.

Avioni i marinës amerikane kapërcen pistën dhe përfundon në gjirin e Hawait.

P-8A Poseidon përdoret për patrullë dhe zbulim, sipas zëdhënëses së Korpusit të Marinës së parë, Leger Hailey Harms. Sipas CNN, nga incidenti nuk ka pasur viktima.

Pamja ishte e kufizuar në rreth një milje në kohën e incidentit për shkak të mjegullës me erëra deri në 40 km/h, sipas Shërbimit Kombëtar të Motit të SHBA.

Avioni P-8A Poseidon mund të mbajë si silurët dhe raketat e lundrimit ndërsa kryen luftë kundër nëndetëseve dhe misione të mbledhjes së informacioneve të inteligjencës.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat