Përmbyset autobusi në autostradë, raportohet për 12 viktima dhe dhjetëra të plagosur

Amerika

Përmbyset autobusi në autostradë, raportohet për 12 viktima dhe dhjetëra të plagosur

Më: 22 nëntor 2023 Në ora: 09:06
Pamje nga vendi i ngjarjes

Një autobus u përmbys në autostradën e shtetit lindor meksikan të Veracruz, ku raportohet se të paktën 12 pasagjerë humbën jetën dhe 58 të tjerë u plagosën.

Sipas autoriteteve lokale, aksidenti ka ndodhur herët në mëngjes në rrugën që lidh qytetet La Tinaja dhe Acayucan, në jug të shtetit.

Garda Kombëtare Meksikane tha se shkak i aksidentit ishte gabimi i shoferit.

Dhjetëra të plagosur janë transportuar në spitalet në Veracruz dhe të paktën shtatë prej tyre janë në gjendje të rëndë.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat