Vdes viktima e katërt e të shtënave masive në dyqanin ushqimor në Arkansas

Amerika

Vdes viktima e katërt e të shtënave masive në dyqanin ushqimor në Arkansas

Më: 23 qershor 2024 Në ora: 12:09
Foto ilustrim

Viktima e katërt nga të shtënat në një dyqan ushqimesh në Fordyce, Arkansas  vdiq të shtunën, thanë autoritetet, ndërsa policia vazhdonte të hetonte sulmin.

Një burrë hapi zjarr në Mad Butcher në Fordyce të premten, duke vrarë katër persona të moshave nga 23 deri në 81 vjeç dhe duke plagosur nëntë të tjerë.

Sulmuesi i dyshuar, i identifikuar nga autoritetet si 44-vjeçari Travis Eugene Posey, pritet të akuzohet për katër akuza të vrasjes kapitale, me akuza shtesë në pritje, sipas një njoftimi të Policisë së Shtetit të Arkansas.

Ai do të dalë në gjykatë të hënën, tha prokurori i qarkut, Dallas Eric Marks.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat