Suzuki Jimny ka dëshmuar të jetë mjaft i aftë në terrene të vështira, por a mund jetë më i mire se Hummer H2 i fuqishëm?

Auto

Suzuki Jimny ka dëshmuar të jetë mjaft i aftë në terrene të vështira, por a mund jetë më i mire se Hummer H2 i fuqishëm?

Më: 10 korrik 2022 Në ora: 19:45
Foto ilustrim

Suzuki Jimny ka dëshmuar të jetë mjaft i aftë në terrene të vështira, por a mund të mundë Hummer H2 të fuqishëm?

Carwow i çoi të dyja makinat në fshat, duke testuar aftësitë e tyre në një numër sfidash “jashtë rrugës” për të parë se cila është më e mira në një betejë të tillë.

Si Suzuki Jimny ashtu edhe Hummer H2 janë SUV me motorë me lëvizje të të gjitha rrotave.

Suzuki është i pajisur me një motor 1.5 litërsh me katër cilindra që prodhon 101 hp (75 kW / 102 PS) dhe 130 Nm çift rrotullues.

Kjo duket e vogël në krahasim me 6.2-litër V8 të Hummer që prodhon 393 hp (293 kW / 398 PS) dhe 563 Nm çift rrotullues.

Në të njëjtën kohë, Jimny peshon në 1,070 kg krahasuar me 3,000 kg të “Hummer-it të madh e të shëndoshë”. 

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat