Videoja që tregon se Mercedes nuk është gjithmonë i qetë - S600 me zhurmë si të Formula 1

Auto

Videoja që tregon se Mercedes nuk është gjithmonë i qetë - S600 me zhurmë si të Formula 1

Më: 2 qershor 2024 Në ora: 11:11
Mercedes S600

Top Gear regjistroi një veçori për një Mercedes S600 që një djalë japonez e akordoi të tingëllonte si Formula 1.

Po, fjala është për një limuzinë të njohur me dritare me xham të dyfishtë, një motor të qetë, aftësi të shkëlqyera rrugore dhe teknologji pioniere.

Pak dihet se është V12 6.0-litërsh, i akorduar për një udhëtim të matur dhe të qetë, i cili ishte gjithashtu zemra e Pagani Zonda origjinale.

Sasaki-san, një burrë që drejton një garazh në jug të Tokios, bëri një tub shkarkimi me porosi për S600, e futi në një limuzinë dhe e filmoi veten duke udhëtuar nëpër Japoni gjatë natës. Ai shpejt u bë një sensacion i internetit.

Diçka që fotografi i Top Gear, Mark Riccioni nuk mund t’i rezistonte. Ai bleu V12 Mercedesin të Sasaki-san dhe e ktheu në Britani.

Sasaki-san e ktheu gjigantin e fjetur në një Formula 1 të zhurmshme.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat