Hamasi: Nuk do të negociojmë për pengjet derisa të luftojmë

Azia

Hamasi: Nuk do të negociojmë për pengjet derisa të luftojmë

Nga: M.H. Më: 10 tetor 2023 Në ora: 14:18
Izrael

Ismail Haniyeh, kreu i byrosë politike të Hamasit, thotë se nuk do të negociojë me Izraelin për pengjet që ka kapur derisa të mbarojnë luftimet.

Ne kemi njoftuar të gjitha palët që na kanë kontaktuar në lidhje me robërit e armikut të mbajtur nga rezistenca se kjo dosje nuk do të hapet para përfundimit të betejës”, thotë ai, shkruan BBC, përcjell “Bota sot”.

"Dhe do të jetë vetëm me një çmim që rezistenca do ta pranojë."

Siç kemi raportuar më herët, Izraeli vlerëson se Hamasi po mban midis 100 dhe 150 njerëz që u rrëmbyen nga Izraeli jugor të shtunën.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat