Ish-zëdhënësi i IDF-së akuzon Netanyahun për braktisjen e pengjeve

Azia

Ish-zëdhënësi i IDF-së akuzon Netanyahun për braktisjen e pengjeve

Më: 3 shkurt 2024 Në ora: 23:41
Benjamin Netanyahu

Ish-zëdhënësi i Forcave izraelite të Mbrojtjes (IDF), Avi Benayahu ka bërë thirrje për lirimin e pengjeve izraelitë.

Benayahu akuzoi kryeministrin izraelit, Benjamin Netanyahu për, siç u shpreh ai, braktisje dhe neglizhencë të Hamasit, shkruan Sky News.

Ai i bëri thirrje Netanyahu pranojë një marrëveshje me Hamasin për të tërhequr pengjet.

Duke trajtuar mundësinë e një armëpushimi, të cilin Hamasi po e kërkon si pjesë e një marrëveshjeje pengjesh, Benayahu tha se Hamasi është i rrethuar dhe sipas tij, nuk po shkon askund.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat