Zyrtarët izraelitë shkojnë në Katar për bisedime për marrëveshjen e pengjeve

Azia

Zyrtarët izraelitë shkojnë në Katar për bisedime për marrëveshjen e pengjeve

Më: 26 shkurt 2024 Në ora: 17:30
Benjamin Netanyahu

Zyrtarët izraelitë do të shkojnë sot në Katar për bisedime të mëtejshme për marrëveshjen për lirimin e pengjeve, ka thënë një burim për agjencinë e lajmeve Reuters, duke sugjeruar se një marrëveshje po afrohet.

ShBA tha dje se një “mirëkuptim” ishte arritur gjatë diskutimeve gjatë fundjavës, por Benjamin Netanyahu më vonë tha se “kërkesat e çmendura” të Hamasit po vononin çdo marrëveshje, shkruan Sky News.

Izraeli dhe Katari ende nuk kanë komentuar mbi raportet se bisedimet e mëtejshme do të zhvillohen në Doha këtë javë.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat