Thuhet se Izraeli ka vrarë një komandant të Hezbollahut në Liban

Azia

Thuhet se Izraeli ka vrarë një komandant të Hezbollahut në Liban

Më: 26 shkurt 2024 Në ora: 19:40
Foto ilustrim

Raportohet se një sulm ajror izraelit ka vrarë një komandant në terren të Hezbollahut në Libanin jugor.

Sulmi goditi një makinë në qytetin Mjadel dhe vrau komandantin, thanë tre burime të sigurisë në Liban për agjencinë e lajmeve Reuters.

Ai vjen pasi avionët luftarakë izraelitë goditën Luginën Bekaa të Libanit, duke vrarë të paktën dy anëtarë të Hezbollahut në sulmin e tij më të thellë në territorin libanez që nga raundi i fundit i armiqësive që shpërtheu në tetor.

Hezbollahu u përgjigj duke gjuajtur 60 raketa në një seli të ushtrisë izraelite në Lartësitë Golan të pushtuara nga Izraeli, njoftoi televizioni al-Manar i grupit, shkruan Sky News.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat