​Hapësira ajrore e Izraelit do të mbyllet, thotë ministria e transportit

Azia

​Hapësira ajrore e Izraelit do të mbyllet, thotë ministria e transportit

Më: 13 prill 2024 Në ora: 23:51
Foto ilustrim

Izraeli do të mbyllë hapësirën e tij ajrore duke filluar nga ora 12:30 me orën lokale, tha ministria e transportit e Izraelit.

“Në përputhje me udhëzimet e sistemit të sigurisë, duke filluar nga ora 00:30 e natës së sotme, hapësira ajrore e shtetit të Izraelit do të mbyllet për fluturimet ndërkombëtare dhe të brendshme”, thuhet në njoftim.

"Për shkak të vonesës në mbërritjen e fluturimeve për në Izrael, orari i fluturimeve nga Tel Avivi pritet të ndryshojë. Aeroporti Ramon do të mbyllet për trafikun. Publikut udhëtues i kërkohet të kontrollojë me linjat ajrore dhe në faqen e internetit të autoritetit të aeroportit për oraret e reja të fluturimeve para mbërritjes në aeroport”, vazhdoi ai.

Ne do të vazhdojmë të përditësojmë sipas zhvillimeve”, thuhet në deklaratë.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat