Mbyllen shkollat, universitetet dhe kampet izraelite

Azia

Mbyllen shkollat, universitetet dhe kampet izraelite

Më: 13 prill 2024 Në ora: 23:54
Foto ilustrim

Zyrtarët izraelitë po u thonë banorëve që të mos panikohen dhe të kenë kujdes pasi Irani ka lëshuar dhjetëra dronë drejt Izraelit, ka mësuar Clarissa Ward i CNN.

Shkollat, universitetet dhe kampet janë mbyllur në Izrael.

Ka një ndalim për tubimet e më shumë se 1,000 njerëzve.

Forcat e Mbrojtjes të Izraelit thanë më herët të shtunën, aktivitetet arsimore në Izrael do të pezulloheshin dhe do të kishte tubime të kufizuara mes frikës së një sulmi nga Irani.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat