Tërmeti godet Iranin, raportohen viktima dhe qindra të plagosur

Azia

Tërmeti godet Iranin, raportohen viktima dhe qindra të plagosur

Më: 18 qershor 2024 Në ora: 18:26
Foto ilustrim

Një tërmet me magnitudë 5 të shkallës Rihter ka goditur Iranin.

Sipas mediave të huaja të paktën 4 persona kanë humbur jetën.

Derisa, mbi 120 të tjerë janë plagosur.

Kujtojmë se në 2023, një tërmet me magnitudë 5.9 vrau tre persona dhe plagosi më shumë se 800 në një rajon malor të Iranit veriperëndimor pranë kufirit me Turqinë.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat