Real Madrid nuk njeh humbje

Basketboll

Real Madrid nuk njeh humbje

Më: 18 nëntor 2023 Në ora: 16:18
Pamje nga ndeshja

Real Madrid nuk njeh humbje në Euroleague këtë sezon, duke korrur fitoren e tetë radhazi (ka një ndeshje më pak se rivalët). Madrilenët fituan 91-73 ndaj Monaco dhe udhëheqin renditjen me pikë të plota.

Në vendin e dytë qëndron Barcelona, që mundi 74-70 Valencia Basket në derbi, në një përballje të ekuilibruar deri në fund. Më pas vjen Virtus Bolonja, që u mund 90-76 në Athinë nga Panathinaikos.

Luftë e fortë për një vend në play off, ku shkojnë tetë skuadrat e para. Rikthehet te suksesi Maccabi Tel Aviv, që mundi 78-73 Fenerbahce, ndërsa italianët e Armani Milano triumfuan 92-76 ndaj turqve të anadolu Efes.

Euroleague-Raundi i 9-të

Maccabi Tel Aviv – Fenerbahce, 78-73

Olympiacos – Crvena Zvezda, 88-83

Armani Milano – Anadolu Efes, 92-76

Real Madrid – Monaco, 91-73

Zalgiris Kaunas – Bayern Mynih, 74-73

Villeurbanne – Baskonia Gasteiz, 81-88

Panathinaikos – Virtus Bolonja, 90-76

Barcelona – Valencia Basket, 74-70

Partizan Beograd – Alba Berlin, 89-74

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat