​Basketboll/ Kosova sot përballet me Irlandën

Basketboll

​Basketboll/ Kosova sot përballet me Irlandën

Më: 22 shkurt 2024 Në ora: 08:22
Foto ilustrim

Kombëtarja e Kosovës në basketboll do të nis sot rrugëtimin në kuadër të kualifikimeve për Kampionatin Botëror 2027.

Sfidën e parë Dardanët e zhvillojnë sot ndaj Irlandës në Prishtinë, derisa sfidën e dytë ndaj Azerbajxhanit më 25 shkurt në udhëtim.

Raundi i parë parakualifikues i Kupës së Botës të Basketbollit FIBA 2027 do të luhet në tre dritare më 19-27 shkurt 2024, 18-26 nëntor 2024 dhe 17-25 shkurt 2025, nga një ndeshje në shtëpi dhe jashtë.

Të tre fituesit e grupeve së bashku me skuadrën e renditur më të mirë në vendin e dytë do të kalojnë në raundin e dytë parakualifikues të Kupës së Botës 2027 të FIBA-s, i cili do të luhet në verën e vitit 2025.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat