Kosova përfundon garat me humbje

Basketboll

Kosova përfundon garat me humbje

Më: 7 prill 2024 Në ora: 19:38
Kosova

Kosova U14 në të dyja konkurrencat ka përfunduar garat në turneun për grupmosha të reja, që po zhvillohet në Rumani dhe do të përfundojë sot.

Në ndeshjen e katërt dhe të fundit, vajzat e Kosovës pësuan humbje nga Maqedonia e Veriut me rezultat 54:34.

Anisa Pulaj kishte 14 pikë për Kosovën dhe nëntë shtoi Bora Mullabazi.

Ndërkohë, djemtë e Kosovës kanë pësuar humbje nga Maqedonia Veriore me rezultat 86:69. Dardanët e rinj e fituan çerekun e dytë 16:23, derisa i fundit ishte 20:19.

Në turneun e YDF-së marrin pjesë Kosova, Rumania, Bullgaria, Turqia dhe Maqedonia Veriore.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat