Planet kundërsulmuese të Ukrainës u zbuluan në Rusi, thotë Zelenskyy

Bota

Planet kundërsulmuese të Ukrainës u zbuluan në Rusi, thotë Zelenskyy

Nga: A.SH Më: 26 shkurt 2024 Në ora: 16:42
Volodymyr Zelensky

Planet kundërsulmuese të Ukrainës për vitin 2023 u zbuluan në Rusi, tha Volodymyr Zelenskyy.

Moska mori informacione të ndjeshme për planifikimin ushtarak përpara fillimit të operacionit, tha zyra e Zelenskyy për Agence France-Presse.

Presidenti tha se Kievi po përgatitte "disa" strategji për të shmangur rrjedhjet këtë vit.

Kundërofensiva nuk i përmbushi pritshmëritë, duke dështuar të bëjë një përparim të madh, pavarësisht nga miliarda financime nga aleatët perëndimorë.

Përpara dhe gjatë kundërofensivës, Perëndimi u akuzua për zvarritje për sigurimin e armëve kyçe sulmuese si tanke moderne luftarake dhe avionë.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat