Putin: Më shumë se tre milionë njerëz në zonat e okupuara të Ukrainës marrin pasaporta ruse

Bota

Putin: Më shumë se tre milionë njerëz në zonat e okupuara të Ukrainës marrin pasaporta ruse

Më: 2 prill 2024 Në ora: 17:32
Vladimir Putin

Presidenti rus, Vladimir Putin ka thënë se më shumë se 3.2 milionë njerëz në zonat e okupuara të Ukrainës kanë marrë pasaporta ruse.

Ai tha se banorëve në pjesë të Donetsk, Luhansk, Zaporizhzhia dhe Kherson u janë dorëzuar pasaportat, shkruan Sky Neës.

“Parimi është që vetëm ata që respektojnë traditat, gjuhën, kulturën dhe historinë tonë mund të vijnë të jetojnë dhe punojnë në Rusi.

Ky parim duhet të jetë vendimtar”, ka thënë ai.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat