Rusia sulmon Kharkiv, 5 të vdekur dhe 15 të plagosur

Bota

Rusia sulmon Kharkiv, 5 të vdekur dhe 15 të plagosur

Më: 19 maj 2024 Në ora: 14:09
Foto ilustrim

Autoritetet ukrainase njoftuan sot se pesë persona u vranë dhe 15 të tjerë u plagosën në një sulm me raketa ruse në rajonin e Kharkiv.

Kreu i rajonit të Kharkiv, Oleh Sinehubov, tha se një punonjës i ambulancës ishte në mesin e të plagosurve.

Zyrtarët lokalë kanë konfirmuar se të gjithë të plagosurit janë dërguar në spitale, si dhe se janë raportuar dëme materiale në objekte banimi.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat