Rusia sulmon 10 komunitete në rajonin Sumy

Bota

Rusia sulmon 10 komunitete në rajonin Sumy

Nga: A.SH Më: 23 qershor 2024 Në ora: 07:09
Foto ilustrim

Forcat ruse sulmuan 10 komunitete në rajonin verilindor të Ukrainës Sumy në 30 sulme të veçanta më 22 qershor, njoftoi Administrata Ushtarake e Rajonit Sumy, përcjell Bota sot.

Komunitetet e Mykolaiv, Khotin, Yunakivka, Bilopillia, Krasnopillia, Hlukhiv, Esman, Shalyhyne, Seredyna-Buda dhe Znob-Novhorodske ishin në shënjestër.

Forcat ruse sulmuan kufirin Sumy me armë të shumta gjatë gjithë ditës, duke përfshirë drone, mortaja, artileri dhe eksplozivë. Janë regjistruar gjithsej 90 shpërthime.

Nuk raportohet për viktima apo dëme në infrastrukturën civile.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat