Sot në krye të bashkisë, kush është politikani italian që vite më parë vrau me armë zjarri një shqiptar

Diaspora

Sot në krye të bashkisë, kush është politikani italian që vite më parë vrau me armë zjarri një shqiptar

Më: 12 qershor 2024 Në ora: 19:22
Rodolfo Corazzo

Italiani Rodolfo Corazzo është zgjedhur kryetar bashkie në Rhone. Pas pesë vitesh në opozitë, argjendari 67-vjeçar arriti që të mundte me pak votra kundërshtarin dhe të merrte postin.

Por kush është Rodolfo Corazzo?

Nëntë vite më parë ai ka varë me armë zjarri një shqiptar, i cili kishte hyrë në banesëne tyij për ta grabitur. Shqiptari sipas mediave atje, thuhej se ishte arratisur nga burgu dhe më pas kishte tentuar të vidhte vilën e tij.

Në momente vetëmbrojtjeje, thuhet se argjendari e ka qëlluar atë më armë duke e lënë të vdekur.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat