Ëndërroni të keni një bark të sheshtë? Ja përbërësit që duhet t’i shtoni ujit

Dieta

Ëndërroni të keni një bark të sheshtë? Ja përbërësit që duhet t’i shtoni ujit

Më: 28 shkurt 2021 Në ora: 12:30
Ilustrim

Uji i detoksifikuar ndihmon trupin tuaj të humbasë peshë, të heqë toksinat si dhe të rrisë nivelet e energjisë.

Nëse doni që të qëndroni të hidratuar ndiqni recetat që kemi për ju.

1. Ujë me hudhër

2 copa hudhër pritini në feta.

Prisni për 10 minuta dhe më pas përzieni ato me 500 ml ujë.

Lëreni të qëndrojë për 2 orë.

2. Ujë me kube akulli me kastravec

Bëni kube kastraveci

Vendosni ato në frigorifer.

Shtoni ato në ujë dhe pijini sa herë të keni etje.

Ju gjithashtu mund të shtoni limon për të rregulluar shijen.

3. Ujë me mollë dhe kanellë

2 feta mollë. Shtoni 2 shkopinj kanelle, në një shtambë me ujë.

Vendoseni në frigorifer për një orë.

 4. Ujë me piper të zi

Gjysmë lugë gjelle kokrra piperi të zi, 1 lugë xhenxhefil të integruar, 1 lugë gjelle mjaltë, 1 limon dhe 2 gota ujë.

Përzieni specin me xhenxhefil të integruar. Tani derdhni mjaltin dhe përzieni gjithçka mirë.

Zieni ujin dhe hidhni në gota. Shtoni një lugë gjelle të përzierjes në një gotë ujë. Shtoni lëngun e gjysmës së limonit (nëse ju pëlqen limoni).

Pijeni të ngrohtë.

5. Ujë me rozmarinë

Një kërcell rozmarinë të freskët.

Merrni një limon dhe preni lëvoren e tij

Vendosni fetat e limonit dhe rozmarinën në një kavanoz (0.9 litra).

Vendoseni në frigorifer për të paktën 2 orë.

 6. Uji me kripë jo të jodizuar

4 gota ujë të ngrohtë

Përzieni 2 lugë çaji kripë deti jo të jodizuar

Nëse doni që të ju shijojë më mirë, shtoni pak limon.

Pijeni atë sa më shpejt të jetë e mundur me stomak bosh.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat