Dëshironi të hiqni dhjamin nga barku, kofshët dhe shpina? Ja çfarë ju nevojitet…

Dieta

Dëshironi të hiqni dhjamin nga barku, kofshët dhe shpina? Ja çfarë ju nevojitet…

Më: 10 prill 2021 Në ora: 13:40
Ilustrim

Ekspertët e humbjes së peshës po krijojnë mënyra inovative për të humbur peshë pa aplikuar një dietë të rreptë, pasi në shumicën e rasteve ato mund të jenë të dëmshme, duke rrezikuar seriozisht shëndetin. Pra, këtu do të gjeni një zgjidhje perfekte për të siguruar humbjen e kileve me ekuilibrin e duhur në trup. Një lëng i shijshëm xhenxhefili dhe banane mund t’ju ndihmojë të ktheheni në çdo kohë në peshën tuaj normale të trupit.

Kjo pasi banania është një burim i pasur me kalium, fibra dhe antioksidantë, e cila përmban gjithashtu sheqer natyral që i jep trupit energji dhe e ushqen atë siç duhet. Rregullon nivelin e sheqerit në gjak dhe përmirëson sistemin e tretjes. Ndihmon gjithashtu në thithjen e lëndëve ushqyese nga ushqimi. Po kështu, xhenxhefili rrit metabolizmin dhe e mban personin të ngopur për më shumë kohë. Për të përgatitur pijen e veçantë të bananes dhe xhenxhefilit është e nevojshme të merren përbërësit e mëposhtëm:

1 lugë xhenxhefil të bluar.

1 banane e pjekur, mund të jetë natyrale ose e ngrirë.

1 gotë boronicë, mund të jetë gjithashtu e freskët ose e ngrirë.

2 lugë fara lini.

Gjysmë filxhani spinaq.

Kube akulli

Si ta përgatisni:

Gjëja e parë që duhet të bëni është të vendosni filxhanin e boronicave dhe bananen e pjekur në blender dhe më pas të shtoni xhenxhefilin, më shumë spinaq dhe dy lugë fara liri. Ju duhet t’i përzieni shumë mirë derisa të keni një masë plotësisht homogjene, më pas mund të shtoni akull dhe gjysmë gote ujë të ftohtë.

Mund të pihet çdo ditë gjatë orëve të mëngjesit, që do të thotë se duhet ta zëvendësoni mëngjesin me këtë pije. Në vetëm disa ditë, mund të humbni nga 1 deri në 3 kg. Pra, shijimi çdo ditë i kësaj pije do të rezultojë në marrjen e një trupi të mirë pa pasur nevojë për dieta të rrepta. Gjithashtu, është e këshillueshme që të ushqeheni shëndetshëm për drekë dhe darkë për rezultate më të mira duke shmangur ushqimet e shpejta dhe duke pirë shumë ujë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat