Soda e bukës mund t’ju ndihmojë të humbisni kilogramët e tepërt

Dieta

Soda e bukës mund t’ju ndihmojë të humbisni kilogramët e tepërt

Më: 26 dhjetor 2021 Në ora: 06:35
Ilustrim

Procesi i humbjes së peshës është vërtet proces i vështirë dhe i vështirë dhe të gjithë e dimë pse! Është shumë e thjeshtë, sepse të gjithë e duam ushqimin!

Por mos u shqetësoni, sepse në këtë artikull do t’ju tregojmë një sekret të vogël se si të shpejtoni procesin e humbjes së peshës është shumë e lehtë! Ju vetëm duhet të shtoni këtë përbërës të thjeshtë në dietën tuaj të shëndetshme, sodën e bukës.

 Sodë buke me përbërës lëng limoni

1 lugë gjelle sode buke 1/2 filxhan ujë Lëng limoni ose grejpfrut

Udhëzime

Shtoni sodën e bukës në 1/2 filxhan ujë. Përziejini mirë derisa të treten. Shtoni lëngun e limonit ose grejpfrutit. Pini këtë pije në mëngjes, sapo të zgjoheni! Pas 20 minutash, duhet të hani mëngjes.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat