Tërmeti godet Kroacinë

Evropë

Tërmeti godet Kroacinë

Më: 24 shkurt 2021 Në ora: 12:21
Foto ilustrim

Tërmeti kishte një magnitudë 4.3 ballë në shkallën Rihter, shkruan Jutarnji.hr.

Banorët e Banja Lukës ndien një tërmet sot, pak para orës 11 të mëngjesit, epiqendra e të cilit është në Kroacinë qendrore.

Lëkundjet janë ndjerë edhe në kryeqytetin kroat dhe qytetarët raportojnë se është ndjerë edhe në Bosnjë dhe Hercegovinë, por edhe në Slloveni.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat