Tërmeti godet Greqinë, kjo ishte epiqendra

Evropë

Tërmeti godet Greqinë, kjo ishte epiqendra

Më: 25 tetor 2021 Në ora: 15:55
Foto ilustrim

Një tërmet është regjistruar pak minuta më parë në Athinë, Greqi.

Epiqendra e tërmetit u raportua poshtë rrethit Marousi, ishte 2,9 ballë dhe ishte i cekët pasi ishte vetëm 4 km nën kryeqytetin e Greqisë dhe kjo është arsyeja që u ndje si një dridhje e fortë.

Sipas ekspertëve duke bërë që epiqendra të jetë kaq cekët tërmeti është ndjerë si të ishte 4.5 ballë.

Sipas raportimeve të para, dridhjet janë ndjerë edhe në Neë Heraklion, Acharnes dhe Neo Psichiko.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat