Stoltenberg viziton Berlinin

Evropë

Stoltenberg viziton Berlinin

Më: 30 nëntor 2022 Në ora: 14:03
Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg do të vizitojë Gjermaninë. Stoltenberg do të qëndrojë në Berlin nga sot (30 nëntor) deri më 2 dhjetor 2022.

Gjatë vizitës së tij, siç është bërë e ditur në njoftim, Stoltenberg do të takohet me kancelarin e Gjermanisë, Olaf Scholz dhe ministren e Mbrojtjes, Christine Lambrecht.

Më 1 dhjetor 2022, Stoltenberg do të marrë pjesë në Konferencën e Sigurisë së Berlinit, ku do të mbajë një fjalim.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat