Foto sa një mijë fjalë! I kërcënuan “do vijmë papritur një natë”, shpëtimtari grek mban në duar foshnjën turke

Evropë

Foto sa një mijë fjalë! I kërcënuan “do vijmë papritur një natë”, shpëtimtari grek mban në duar foshnjën turke

Më: 9 shkurt 2023 Në ora: 12:43
Në foto shihet një pjesëtar i ekipit të shpëtimit grek që ka shpëtuar një fëmijë turk.

Fotografia e publikuar nga një gazetar turk ka bërë xhiron e rrjetit. Në foto shihet një pjesëtar i ekipit të shpëtimit grek që ka shpëtuar një fëmijë turk.

“Greqia që e kërcënuam ‘do të vijmë papritur një natë’ i dha një mësim humanizmi diktatorit dhe bashkëpunëtorëve të tij”, shkruan gazetari HasanCucuk në statusin e tij të publikuar në Twitter.

Turqia dhe Siria u goditën nga tërmeti shkatërrimtar 7.7 ballë, ku mbi 17 mijë persona humbën jetën, ndërsa mijëra të tjerë janë plagosur.

Greqia është solidarizuar me shtetin turk. Kryeministri grek Kyriakos Mitsotakis njoftoi menjëherë për dërgimin e ekipit të shpëtim-kërkimit në Turqi.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat