Valencia shpall tre ditë zie pas zjarrit vdekjeprurës

Evropë

Valencia shpall tre ditë zie pas zjarrit vdekjeprurës

Më: 23 shkurt 2024 Në ora: 15:27
Foto ilustrim

Valencia ka shpallur tre ditë zie pas zjarrit vdekjeprurës në një bllok apartamentesh.

Katër persona raportohet se kanë vdekur, ndërsa shumë të tjerë nuk janë gjetur ende, thonë autoritetet spanjolle.

Në një deklaratë, klubi i futbollit të qytetit tha se ata do të “lënë flamujt në gjysmështizë” në stadiumin vendas dhe do të shtyjnë ndeshjen e kësaj të shtune kundër Granada CF, shkruan BBC.

Në një deklaratë të klubit, të postuar në rrjetet sociale, thuhej: “Jemi jashtëzakonisht të shkatërruar për të konfirmuar se disa banorë të ndërtesës kanë humbur jetën në zjarrin e Valencias dhe disa të tjerë janë ende të zhdukur”.

Mesazhi vazhdoi: “Dëshirojmë të dërgojmë ngushëllimet tona të sinqerta për familjet dhe të afërmit e viktimave”.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat