Kablloja elektrike bie mbi autobusin e turistëve, 6 të lënduar në Greqi

Evropë

Kablloja elektrike bie mbi autobusin e turistëve, 6 të lënduar në Greqi

Më: 15 prill 2024 Në ora: 17:06
Foto ilustrim

Në Athinë të Greqisë një kabllo elektrike është shkëputur dhe ka rënë mbi autobusin që ishte me turistë, duke lënë të lënduar gjashtë persona, shkruajnë mediat greke.

Aksidenti ka ndodhur mesditën e së hënës në “Avenue Panepistimiou” në qendër të Athinës.

Sipas policisë greke, aksidenti ka ndodhur rreth orës 03:30.

Autobusi turistik ka qenë pas një karroce kur kablloja është prerë dhe ka rënë mbi autobusin duke thyer disa xhama, siç raporton e përditshmja ethnos.gr.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat