Tentuan të fusnin drogë me dron në burg, tre të arrestuar në Francë

Evropë

Tentuan të fusnin drogë me dron në burg, tre të arrestuar në Francë

Më: 16 prill 2024 Në ora: 22:57
Foto ilustrim

Tre burra janë arrestuar në Francë pasi tentuan të kontrabandonin drogë me dron në një burg. Ngjarja ka ndodhur pranë burgut që ndodhet katër kilometra në jug të qytetit Aix-en-Provence, në fshatin Luines, raporton Le Figaro.

“Natën e së hënës në të martë policia u njoftua për një fenomen të pazakontë pranë burgut të Aix-Luynes Një dron pa pilot po fluturonte mbi burgun“, njofton policia.

Kur ka mbërritur aty, policia ka vënë re praninë e një automjeti të dyshimtë të parkuar pranë burgut. Makina më pas është larguar dhe policia e ka ndjekur.

Drejtuesi i mjetit ka ndaluar në korsinë e emergjencës të autostradës për të marrë dy pasagjerë, njëri prej të cilëve mbante një çantë shpine me lëndë narkotike.

Rezultoi se tre personat u dërgonin drogë të burgosurve duke përdorur dronin.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat