Rrezik për përmbytje në disa zona në Greqi, paralajmërojnë meteorologët: Stuhi dhe erëra të forta në ditët në vijim

Evropë

Rrezik për përmbytje në disa zona në Greqi, paralajmërojnë meteorologët: Stuhi dhe erëra të forta në ditët në vijim

Më: 18 prill 2024 Në ora: 17:24
Foto ilustrim

Moti i keq ka sjellë përmbytje edhe në Greqi. Disa zona janë mbuluar nga uji.

Autoritetet bëjnë thirrje që qytetarët të tregohen të kujdesshëm.

Deri të shtunën pritet që të ketë sërish reshje dhe erëra të forta.

Sipas shërbimeve meteorologjike, kjo valë e motit do të përqendrojë potencialin e saj më të madh drejt Perëndimit, qendrës, veriut dhe drejt Egjeut lindor.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat