Kërcënime me bombë në aeroport në Danimarkë, një i arrestuar

Evropë

Kërcënime me bombë në aeroport në Danimarkë, një i arrestuar

Më: 20 prill 2024 Në ora: 16:33
Damiarkë

Një person ka rënë në pranga pas një kërcënimi me bombë në aeroportin Billund, në Danimarkë.

Sipas policisë aeroporti i vendosur në Danimarkë u evakuua dhe është i mbyllur edhe pas kërcënimit.

“Evakuimi i bë i plotë, çdo gjë shkoi mirë dhe udhëtarët ndoqën të gjitha udhëzimet tona”, tha inspektori i policisë, Michael Wiss.

Ndërkohë lidhur me këtë rast kanë nisur hetimet nga policia, ndërsa ende nuk është dhënë një përgjigje se kur mund të hapet sërish aeroporti.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat