​Era shemb minaren e xhamisë në Turqi

Evropë

​Era shemb minaren e xhamisë në Turqi

Më: 20 prill 2024 Në ora: 19:56
Pamje nga vendi i ngjarjes

Minarja e një xhamie u shemb për shkak të erës së fortë në Turqinë qendrore, të shtunën më 20 prill.

Pemët u rrëzuan, koshat e plehrave jashtë ndërtesave u tërhoqën zvarrë dhe u thyen xhamat e disa apartamenteve, për shkak të erës së fortë në qytetin Cankiri.

Një nga dy minaret e Xhamisë Bademlik në qytet u rrëzua gjithashtu nga era.

Fragmente të minares dëmtuan vendet e punës dhe automjetet në lagje. /AA

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat