Putin: Rusia po shikon të gjithë skenarët e operacionit special ushtarak

Evropë

Putin: Rusia po shikon të gjithë skenarët e operacionit special ushtarak

Më: 8 qershor 2024 Në ora: 16:14
Vladimir Putin.

Rusia po shikon të gjithë skenarët e operacionit special ushtarak, tha presidenti rus Vladimir Putin.

Moderatori i seancës plenare të Forumit Ekonomik Ndërkombëtar të Shën Petërburgut (SPIEF), Sergej Karaganov, bëri thirrje për veprime më intensive gjatë operacionit special ushtarak ose në prag të retorikës bërthamore më të zhurmshme. “Në një moment, Rusia do të duhet të fillojë të jetë me nxitim,” tha ai. “Pra, ju lutemi mos i injoroni argumentet e mia dhe të miqve të mi.”

“Ne nuk injorojmë asgjë. Ne po shohim të gjithë skenarët,” tha Putin. “Faleminderit për këto rekomandime.”

Forumi Ekonomik Ndërkombëtar i Shën Petersburgut (SPIEF) do të mbahet më 5-8 qershor. Tema e këtij viti do të jetë “Formimi i zonave të reja të rritjes si gur themeli i një bote multipolare”. Ngjarjet e planifikuara përfshijnë takime për bizneset e vogla dhe të mesme, industritë krijuese, Ditën e Rinisë SPIEF, si dhe forumet e Sigurisë së Drogës, SPIEF Academy dhe SPIEF Junior. SPIEF organizohet nga Fondacioni Roscongress. TASS është partneri informativ i ngjarjes.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat