Lëkundje të forta tërmeti në Greqi, 4.9 ballë

Evropë

Lëkundje të forta tërmeti në Greqi, 4.9 ballë

Më: 13 qershor 2024 Në ora: 06:09
Foto ilustrim

Lëkundje të forta sizmike janë shënuar mbrëmjen e sotme në Rodo si dhe në zonën e Akaisë dhe Aitoloakarnanisë, Greqi.

Mediat greke raportojnë se tërmeti në Rodo ishte me magnitudë 4.9 ballë i shkallës rihter.

Ndërsa në Akai ka qenë me magnitudë 3.8 ballë i shkallës rihter, katër kilometra në perëndim të Nafpaktos, pranë Antirrios.

Sakaq, nuk raportohet për dëme.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat