Viktimat e shpërthimit në Mal të Zi, janë anëtarë të grupit kriminal

Evropë

Viktimat e shpërthimit në Mal të Zi, janë anëtarë të grupit kriminal

Më: 20 qershor 2024 Në ora: 12:02
Foto nga vendi i ngjarjes

Dy persona kanë humbur jetën dhe tre janë plagosur mëngjesin e sotëm në Cetinje, pas aktivizimit të një mjeti shpërthyes jo shumë larg Qendrës Sportive.

Dy viktimat janë Petar Kalugjeroviq dhe Dragan Roganoviq, anëtarë të klanit kriminal Shkaljar.

Me muaj të tërë policia kishte frikë se diçka e tillë mund të ndodhte në Cetinje, pasi një numër i madh i anëtarëve të klaneve kriminale janë liruar në gjashtë muajt e fundit.

Shumica e tyre janë liruar nga paraburgimi sepse gjykata nuk ka nxjerrë as aktgjykim të shkallës së parë tre vjet pas ndalimit të tyre.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat