Jeta dhe vdekja misterioze e Brittany Murphy do të eksplorohet në një dokumetar

Filma

Jeta dhe vdekja misterioze e Brittany Murphy do të eksplorohet në një dokumetar

Më: 21 mars 2021 Në ora: 08:12
Brittany Murphy

Vdekja e papritur e aktores në moshën 32 vjeç, e ndjekur nga afër nga vdekja e burrit të saj, ka shkaktuar një dekadë spekulimesh dhe teorish komploti.

Vdekja tragjike e Brittany Murphy në 2009 ishte sa misterioze aq edhe e papritur.

Aktorja ndërroi jetë në moshën 32 vjeç për shkak të një kombinimi të pneumonisë, një mungesë hekuri dhe “helmimit të shumëfishtë të ilaçeve”.

Burri i saj, Simon Monjack, vdiq disa muaj më vonë. Ai poashtu vuante nga pneumonia dhe anemia e rëndë.

Kalimi i saj ka shkaktuar një dekadë spekulimesh dhe teorish konspirative dhe tani është vendosur të hulumtohet si pjesë e një dokumentari të ri të HBO Max.

Dokumentari me dy pjesë, aktualisht pa titull, do të ofrojnë një portret të thellë dhe intim të jetës dhe karrierës së Murphy, si dhe vdekjen e saj të parakohshme.

Sipas Deadline, ajo “do të shkojë përtej teorive dhe titujve të konspiracionit” dhe do të shfaqë pamje të reja arkivore dhe intervista nga ata që janë më afër Murphy.

“Dokumentari për Brittany Murphy prek titujt e mediave me një përshkrim të ngritur dhe të nuancuar të një historie të bujshme,” tha Jennifer O’Connell nga HBO Max, në një njoftim për shtyp

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat