Netflix ka publikuar trailerin për shfaqjen e parë nigeriane “Blood Sisters”

Filma

Netflix ka publikuar trailerin për shfaqjen e parë nigeriane “Blood Sisters”

Më: 8 prill 2022 Në ora: 19:52
Blood Sisters

“Blood Sisters”, është seria e parë nigeriane që do të shfaqet në Netflix.

Prodhuar nga kompania EbonyLife Studios, me regji të Biyi Bandele dhe Kenneth Gyang do të nisë transmetimin më 5 maj.

Shfaqja është projekti më i fundit i Abudu për Netflix si pjesë e saj marrëveshje me shumë tituj me platformën.

I vendosur në Lagos, “Blood Sisters”, ndjek një martesë nigeriane ku nusja e cila është e ngopur duke u rrahur nga partneri i saj vret aksidentalisht dhëndrin një natë para ditës së tyre të madhe.

Shfaqja trajton tema të marrëdhënieve brenda familjes, abuzimit fizik dhe substancave, dashurisë, përkushtimit dhe marrëdhënieve.

Sipas përshkrimit “Blood Sisters”, paraqet jetën në qytetin Logos.

Filmi është një thriller krimi, gjithashtu histori autentike dhe emocionuese afrikane me vlera të shkëlqyera prodhimi.

Titujt e Abudu me Netflix përfshijnë filmin “Òlòturé”, i cili tashmë është publikuar, dhe një përshtatje shumë të pritur të “Death and the King’s Horseman.” të Wole Soyinka.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat