Sylvester Stallone i pikëlluar për vdekjen e bashkë-yllit të filmit “Rocky”, Burt Young: Njeri dhe artist i jashtëzakonshëm

Filma

Sylvester Stallone i pikëlluar për vdekjen e bashkë-yllit të filmit “Rocky”, Burt Young: Njeri dhe artist i jashtëzakonshëm

Nga: M.L. Më: 20 tetor 2023 Në ora: 15:02
Foto ilustrim

Sylvester Stallone është duke i nderuar bashkë-yllin e tij të ndjerë të "Rocky", Burt Young.

Ylli i aksionit, 77 vjeç, ndau në Instagram një foto bardh e zi të tij dhe Young duke shprehur zinë për vdekjen e aktorit në moshën 83-vjeçare, transmeton "Bota sot".

“Për mikun tim të dashur, BURT YOUNG, ti ishe një njeri dhe artist i jashtëzakonshëm, mua dhe botës do të na mungosh shumë...RIP”, ka shkruar ai krahas një fotoje të tyre në “Rocky”.

Menaxherja e Young, Lynda Bensky, konfirmoi për ABC News se ai kishte vdekur, duke e quajtur atë "një aktor me një gamë të madhe emocionale" në një deklaratë.

"Ai mund t'ju bënte të qanit dhe mund t'ju frikësonte për vdekje," vazhdoi Bensky. "Por patosi i vërtetë që përjetova ishte mprehtësia e shpirtit të tij. Nga erdhi ai."

Young u nominua për aktorin më të mirë në rol dytësor në Oscar të vitit 1977 për rolin e tij si Paulie, vëllai i Adrianit të Talia Shire, në filmin e parë "Rocky".

Ai vazhdoi të riprodhonte rolin në të gjashtë filmat kryesorë "Rocky", deri në "Rocky Balboa" të vitit 2006.

Young kishte një karrierë në Hollywood që zgjati më shumë se pesë dekada.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat