E enjte, 09 dhjetor 2021
  • Kryeministri dhe Presidentja me kampionet

    Sot është bërë inaugurimi i Qendrës Nacionale të Xhudos, dedikuar ekipit të xhudos "Ippon". Në këtë ceremoni morën pjesë edhe kryeministri i vendit, Albin Kurti dhe presidentja Vjosa Osmani. Ata kanë pozuar duke buzëqeshur me kampionet e xhudos, vajzat nga Peja, Majlinda Kelmendi, Nora Gjakova dhe Distria Krasniqi./BS/