Reali, Arsenali e Napoli fitojnë në udhëtim! Manchester Utd mezi fiton, Rrahmani titullar

Futboll

Reali, Arsenali e Napoli fitojnë në udhëtim! Manchester Utd mezi fiton, Rrahmani titullar

Kemajl Goca Nga Kemajl Goca Më 24 tetor 2023 Në ora: 20:50 Përditësuar në ora: 23:08 më 24.10.2023
Pamje nga ndeshja Braga - Real

Kjo është renditja në grupet e Champions League

Bayern Munihu dhe real Madridi kanë nga tre fitore në tre ndeshje në grupet e tyre në kuadër të Champions League.
Sonte u zhvilluan tetë ndeshje dhe skuadrat mysafire ishin të suksesshme.

Pesë fitore për mysafirët, një barazim dhe dy fitore për vendasit.

Për ndeshje 8 ndeshje u shënuan 18 gola.

Grupi A

Manchester Utd  - Copenhagen 1:0 (0:0)
Galatasaray – Bayerni 1:3 (1:1)

Renditja

1. Bayern    3    3    0    0    9:5    9
2. Galatasaray    3    1    1    1    6:7    4
3. Manchester Utd    3    1    0    2    6:7    3
4. Copenhagen    3    0    1    2    3:5    1 

Grupi B

Sevilla - Arsenali 1:2 (0:1)
Lens – PSV 1:1 (0:0)

Renditja

1. Arsenal    3    2    0    1    7:3    6
2. Lens    3    1    2    0    4:3    5
3. Sevilla    3    0    2    1    4:5    2
4. PSV    3    0    2    1    3:7    2

Grupi C

Union Berlini - Napoli 0:1 (0:0)
Braga - Real Madrid 1:2 (0:1)

Renditja 

1. Real Madrid    3    3    0    0    6:3    9
2. Napoli    3    2    0    1    5:4    6
3. Braga    3    1    0    2    5:6    3
4. Union Berlin    3    0    0    3    2:5    0 

Grupi D

Benfica - Sociedad 0:1 (0:0)
Inter – Salzburg 2:1 (1:0). 

Renditja 
1. Sociedad    3    2    1    0    4:1    7
2. Inter    3    2    1    0    4:2    7
3. Salzburg    3    1    0    2    3:4    3
4. Benfica    3    0    0    3    0:4    0

Napoli ballëlart në Berlin

Real Madridi ka regjistruar fitoren e tretë në Grupin C të Champions League dhe me një këmbë janë në të tetën e finales.

Madrilenët shënuan fitore në udhëtim, me rezultat 2:1 ndaj skuadrës portugeze, Braga.

Grupi A
Manchester Utd  - Copenhagen 1:0 (0:0)
Galatasaray – Bayerni 1:3 (1:1)

Grupi B
Sevilla - Arsenali 1:2 (0:1)
Lens – PSV 1:1 (0:0)

Grupi C
Union Berlini - Napoli 0:1 (0:0)
Braga - Real Madrid 1:2 (0:1)

Grupi D
Benfica - Sociedad 0:1 (0:0)
Inter – Salzburg 2:1 (1:0). 

Për Realin realizuan Rodrygo (17’), Jude Bellingham (61’) dhe për vendasit Alvaro Djalo (63’).

Manchester Utd ka vuajtur deri të fitorja. 

“Djajtë e kuq” e mposhtën me rezultat 1:0 Copenhagen, në takimin që u zhvillua në “Old Trafford”. 

Futbollisti Harry Maguire ka realizuar për fitoren e madhe.

Në minutën e 90+7 Jordan Larsson i skuadrës daneze ka dështuar nga penalltia dhe fat i madh për Manchester Utd.

Ndeshje e bukur u zhvillua mes Sevillës dhe Arsenalit.

Skuadra angleze ka triumfuar me rezultat 2:1 ndaj Sevillës vendase.

Gabriel Martinelli (45+4') e Gabriel Jesus (53’) shënuan për “Topçinjtë” dhe për Sevillën Nemanja Gudelj (59’). 
Lens ndahet baras (1:1) me PSV-në,.

Johan Bakayoko në minutën e 55-të realizoi për PSV-në. Pas dhjetë minutave (65’) Wahi ka barazuar rezultatin.

Reprezentuesi i Kosovës, Amir Rrahmani, u paraqit standard për Napolin dhe ngadhënjyen me rezultat 1:0 ndaj Union Berlinit në Berlin

Amir Rrahmani në minutën e 17-të është ndëshkuar me karton të verdhë për shkak një faulli.

Giacomo Raspadori në minutën e 65-të shënoi për fitoren e skuadrës italiane. 

Benfica si vendase tronditet, ka pësuar humbje me 1:0 nga Sociedad. Autor i golit është Brais Mendez në minutën e 63-të.

Sfida interesante

(E plotësuar) - 90+7 Jordan Larsson ka dështuar nga penalltia dhe fat i madh për Manchester Utd.

87' Po zhvillohen minutat e fundit.

80' Pjesa e dytë më shumë gola.

Grupi A
Manchester Utd  - Copenhagen 1:0 (0:0)
Galatasaray – Bayerni 1:3 (1:1)

Grupi B
Sevilla - Arsenali 1:2 (0:1)
Lens – PSV 1:1 (0:0)

Grupi C
Union Berlini - Napoli 0:1 (0:0)
Braga - Real Madrid 1:2 (0:1)

Grupi D
Benfica - Sociedad 0:1 (0:0)
Inter – Salzburg 2:1 (1:0). 

73' Ndeshje po shkojnë nga fundi.

72' Harry Maguire sjell gëzim të Manchester Utd.

65' Elye Wahi ka shënuar për lens dhe barazon ndaj PSV-së.

65' Napoli në festë, Giacomo Raspador realizon për 0:1.

63' Alvaro Djalo shënon për Bragën.   

63' Benfica në siklet, Sociedad kalon në epërsi me golin e Brais Mendez.61' Jude Bellingham realizon dhe i jep qetësi Realit.

59' Nemanja Gudelj realizon, Sevilla - Arsenali 1:2. 

56' Johan Bakayoko realizon për PSV-në.

53' Arsenali po e tregon forcën në Sevilla, Gabriel Jesus realizon për 0:2.

50' Pritet më shumë gola në pjesën e dytë.47' Fillojnë pjesët e dyta.

Përfundojnë pjesët e para.

45+4' Gabriel Martinelli kalon në epërsi Arsenalin. 

45' Vetëm dy gola të ndeshjes e orës 21.00.41' Nuk ka gola në Secilla as në Manchester.

36' Vetëm Reali ka shënuar deri me tash.

33' Sulmuesit duket se nuk e kanë mbrëmjen e tyre.29' Amir Rrahmani i Napolit, për shkak një faulli është ndëshkuar me karton të verdhë në minutën  e 17-të.

25' vetëm një gol deri me tash.

17' Braga në presion, Reali avancon me golin e futbollistit Rodrygo.

15' Asnjë gol në 6 nfdeshjet e orës 21.00.

13' Sevilla e Arsenal ndeshje e mirë.9' Ndeshje të mira.

4' Nuk ka asnjë gol në ndeshjet e orës 21.00.

1' Fillojnë ndeshjet.

Gjithçka gati.

Sevilla - Arsenal, ja si rreshtohen skuadrat

Sevilla - Arsenal, ja si rreshtohen skuadrat në dy duelet e Grupit B në Champions!

Janë publikuar formacionet zyrtare të dy sfidave të mbrëmjes në Grupin B të vlefshme për fazën e 3-të në Ligën e Kampioneve.

Dueli mes Seviljës dhe Arsenalit pritet të jetë tepër i luftuar pasi të dyja skuadrat do të kërkojnë fitoren për të marrë kreun e grupit.

Nga ana tjetër Lens do të kërkojë të mbrojë vendin e parë duke mposhtur PSV-në e cila ndodhet në vendin e fundit.

Interi arkëton tre pikë të rëndësishme, Asllani 14 minuta 

Interi ka shënuar fitore shumë të rëndësishme, me rezultat 2:1 ndaj Salzburgut.

Zikaltrit i gëzohen këtij trepikëshit., që i jep qetësi për sfidat e radhës në Grupin D të Champions League.

Për Interin shënuan Sanchez (19’) e Calhanoglu (64’ – nga penalltia) dhe për Salzburgun Gloukh (57’).

Kristjan Asllani u paraqit 14 minuta e fundit për Interin.

Interi kryeson me 7 pikë, pasojnë Sociedad 4 (një ndeshje më pak), Salzburg 3 dhe Benfica 0 pikë (një ndeshje më pak).

Bayerni fiton bindshëm në Stamboll

Bayern i Munihut ka shënuar fitore bindëse në Stamboll, me rezultat 3:1 ndaj Galatasarayt, në takimin e Grupit A të Champions League.

Bayerni regjistrojnë fitoren e tretë dhe Galatasaray ka pësuar humbjen e parë.

Për skuadrën turke Icardi shënoi nga penalltia në minutën e 30-të dhe Coman (8'), Kane (73') e Musila (79').

Bayerni kryeson me 9 pikë duke e lënë pas Galatasarayn me 4 sosh.

Arsenali në Sevilla

Sonte do të zhvillohen ndeshjet e xhiros së tretë të Champions Leaguze në futboll.

Disa  ndeshjet pritet të janë të nxehta si ajo mes Union Berlinit dhe Napolit e Benfica-s e Sociedadit.

Po ashtu prej sfidave m atraktive është mes Sevillës dhe Arsenalit. 

Grupi A

Manchester Utd  - Copenhagen
Galatasaray – Bayerni 1:3 (1:1)

Grupi B

Sevilla - Arsenali
Lens – PSV

Grupi C

Union Berlini - Napoli
Braga - Real Madrid

Grupi D

Benfica - Sociedad
Inter – Salzburg 2:1 (1:0)

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat