Cristiano Ronaldo nuk ka vetëm miq në Portugali

Futboll

Cristiano Ronaldo nuk ka vetëm miq në Portugali

Më: 18 nëntor 2023 Në ora: 16:06
Cristiano Ronaldo

Kampioni portugez, që tani luan për Al Nassr, prej disa vitesh po planifikon idenë e ndërtimit të një shtëpie të re.

Një vilë mbi 22 milionë euro që do të ndërtohet në Cascais, në periferi të Lisbonës.

Kjo padyshim kërkon një sasi të madhe pune që nuk do të vlerësohej nga të gjithë. Në veçanti nga një nga fqinjët e ardhshëm të CR7, i cili ka deklaruar për Ok Diario:

“Kanë tre vjet që po ndërtohen dhe vazhdojnë.

Shtëpia është aq e madhe sa duket se mund të jetë një spital. Rruga ime është ndërprerë për muaj të tërë dhe kopshti im është vazhdimisht i mbuluar me pluhur”.

Fqinji ankohet për punime të tepruar që jo vetëm do të prishnin qetësinë publike, por do të ndikonin edhe në pronën e tij.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat