Allegri: Nuk jemi si sezoni i kaluar

Futboll

Allegri: Nuk jemi si sezoni i kaluar

Më: 7 dhjetor 2023 Në ora: 18:16
Allegri

Juventusi do të presë Napolin mbrëmjen e të premtes, në ndeshjen hapëse të javës së 15 të kampionatit italian, teksa në konferencën e zakonshme për shtyp, trajneri Allegri ka deklaruar se ky takim nuk ka asnjë lidhje me atë të humbur 5-1 sezonin e kaluar në “Maradona”.

“Nga sezoni i kaluar Napolit i mungon vetëm Kim, megjithatë ajo ndeshje 5-1 nuk do të përsëritet më.

Çdo përballje ka specifikat e veta.

E dimë që do të jetë e vështirë dhe jemi përgatitur për ta përballuar në mënyrën më të mirë të mundshme. Të gjithë lojtarët, përveç Ëeah, janë rikuperuar dhe janë gati të luajnë nga fillimi

Objektivi ynë është të bëjmë më shumë pikë se një sezon më parë. Vitin e kaluar e mbyllëm fazën e parë me 38 pikë, ndërsa tani kemi marrë 33.

Kemi edhe 5 ndeshje, dy prej të cilave ndaj Napolit dhe Romës në shtëpi, por edhe tre transferta të vështira. Duhet të kalojmë shifrën 38 pikë për të thënë që jemi përmirësuar krahasuar me një vit më parë”, theksoi trajneri i Juventusit.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat