“Le Parisien” zbulon të ardhmen e Mbappesë: I bashkohet klubit më të madh në botë

Futboll

“Le Parisien” zbulon të ardhmen e Mbappesë: I bashkohet klubit më të madh në botë

Më: 4 shkurt 2024 Në ora: 09:10
Mbappe

Vjen përditësimi i fundit i telenovelës “Kylian Mbappé”.

Sipas “Le Parisien”, sulmuesi ka zgjedhur të luajë për Real Madridin, edhe pse gazeta pariziane nuk konfirmon marrëveshjen me bardhezinjtë. Ai do të përpiqet ta mbyllë sezonin në mënyrën më të mirë të mundshme në Paris dhe t’i japë klubit nga kryeqyteti francez titullin e Champions League.

Po sipas “Le Parisien”, “ylli” më i madh në futbollin francez do t’i bashkohet klubit më të madh në botë sezonin e ardhshëm. Ndërkohë në Madrid mbretëron optimizmi ndërsa në prapaskenë po negociohet kontrata më e madhe kapitenin e “Les Bleus”.

Mbappé arriti një marrëveshje në gusht me Nasser Al Khelaïfi, të cilit i premtoi t’i falte 80 milionë euro (bonus besnikërie) në mënyrë që Paris Saint Germain të mos pësonte dëm ekonomik në rast se ai nuk do të nënshkruante përfundimisht rinovimin e kontratës.

“Beteja është e humbur”, thotë Le Parisien, duke aluduar se Kylian Mbappé ka dhënë sinjale të qarta javët e fundit. Telenovelës duket se do t’i vijë fundi në verë, me kapitenin e skuadrës franceze që do të firmosë për Realin e Madridit.

Ndryshe nga sa raportohet nga Le Parisien, Paris Saint Germain nuk është në dijeni se lojtari ka marrë një vendim përfundimtar në lidhje me të ardhmen e tij. Klubi kërkon të përsërisë skenarin e vitit 2022, kur arriti të arrijë marrëveshje me kapitenin e skuadrës franceze për një rinovim prej dy sezonesh. 

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat