Ballkani ka një pikë para Llapit e dy nga Drita! Ja tabela 

Futboll

Ballkani ka një pikë para Llapit e dy nga Drita! Ja tabela 

Nga: K.G. Më: 25 shkurt 2024 Në ora: 15:08
Pamje nga ndeshja Llapi - Prishtina 0:0

Ballkani i Therandës, kampion në fuqi, ka presionin në luftë për të mbrojtur vendin e parë.

Ballkani kryeson me 45 pikë, ka një më shumë se Llapi dhe dy se Drita pas javës së 22-të të elitës së futbollit të Kosovës.

Sa i përket skuadrave të fundit, Liria dhe Fushë Kosova, u ndanë baras (0:0), rezultat që nuk i konvenoi asnjërës ekip.   

Java e 22-të

Ballkani - Gjilani 1:1
Malisheva - Feronikeli 74 2:1
Llapi - Prishtina 0:0
Drita - Dukagjini 2:0
Liria - Fushë Kosova 0:0

Tabela

1  Ballkani    22    13    6    3    39:20    45
2. Llapi    22    13    5    4    35:17    44
3. Drita    22    13    4    5    29:13    43
4. Malisheva    22    12    2    8    36:26    38
5. Prishtina    22    6    13    3    23:20    31
6. Dukagjini    22    7    9    6    25:26    30
7. Feronikeli    22    6    5    11    21:34    23
8. Gjilani    22    5    7    10    16:21    22
9. Fushe Kosova    22    2    6    14    14:37    12
10. Liria    22    1    7    14    14:38    10

Në javën e 23-të do të takohen: Dukagjini - Ballkani, Feronikeli 74 - Llapi, Fushë Kosova - Drita, Prishtina - Liria dhe Gjilani - Malisheva.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat