Një duel i zjarrtë në “Diego Maradona”

Futboll

Një duel i zjarrtë në “Diego Maradona”

Më: 3 mars 2024 Në ora: 20:07
Sandro e Osimhen

Ndeshja mes Napolit dhe Juventusit që luhet sot në “Diego Maradona” do të jetë padyshim një nga ndeshjet më të ndezura të këtyre javëve në Serinë A për shkak të situatës që po kalojnë dy skuadrat.

Napoli kërkon të dalë nga kriza e rezultateve dhe kthehet në shinat e duhura në garën për një vend në Ligën e Kampioneve, kurse Juventusi të mbrojë vendin e dytë në renditje.

Trajneri Kalcona i ka besuar në formacionin titullar Traore dhe jo Zielinskit, ndonëse ky i fundit është një nga lojtarët kyç të manovrës së napolitanëve. Edhe Oliveira luan titullar në vend të Mario Ruit në krah të prapavijës.

Nga ana tjetër, vendin e Rabaio dhe MekKeni që mungojnë te Juventusi, e marrin Alkaraz e Mireti. Surprizë në mbrojtje ku vendin e Gatit e ka marrë Aleks Sandro. Dyshja Kieza-Vlahoviç do të jetë ajo që do të ketë detyrat ofensive në këtë sfidë.

FORMACIONET ZYRTARE

NAPOLI (4-3-3): Meret; Di Lorenco, Rrahmani, Huan Zhezus, Olivera; Anguisa, Lobotka, Traore; Politano, Osimhen, Kvaratskhelia
Trajner: F. Kalcona

JUVENTUS (3-5-2): Sheznji; Rugani, Bremer, Aleks Sandro; Kambiaso, Alkaraz, Lokatelli, Mireti, Iling Xhunior; Vlahoviç, Kieza Trajner: M. Alegr.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat