Kane zbulon motivin shtesë përpara ndeshjes me Arsenalin

Futboll

Kane zbulon motivin shtesë përpara ndeshjes me Arsenalin

Më: 17 prill 2024 Në ora: 18:42
Harry Kane

Harry Kane i Bayern Munichut pranon se ai ka “motiv” shtesë për të fituar Ligën e Kampionëve pasi ai synon të eliminojë Arsenalin.

Kane shënoi nga pika e duhur në barazimin 2-2 të skuadrës së tij në Emirates në ndeshjen e parë të ndeshjes çerekfinale të Ligës së Kampionëve me Topçinjtë dhe tani ata po përgatiten të presin djemtë e Mikel Artetës. 

Me një gjysmëfinale në linjë, kapiteni i Anglisë po ëndërron që gjigantët gjermanë të arrijnë në finale, e cila do të luhet në një terren të njohur të tij: Wembley.

Sulmuesi, i cili ka luajtur në Wembley shumë herë për Anglinë dhe Spurs gjatë viteve, tha për “TNT Sports”: “Motivimi është në pjesën e pasme të kokës se ka një shans për të luajtur një finale të Ligës së Kampionëve në Wembley, gjë që nuk është një rast që ndodh shumë shpesh.

Sigurisht që këtu dua të provoj dhe të fitoj Ligën e Kampionëve, nuk do të kishte vend më të mirë për mua personalisht për ta fituar atë trofe. Por ka shumë hapa gjatë rrugës, shumë ndeshje të vështira për t’u luajtur, dhe hapi i parë është Arsenali”.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat