Skënderbeu fiton ndaj Kukësit brenda në shtëpi

Futboll

Skënderbeu fiton ndaj Kukësit brenda në shtëpi

Më: 19 prill 2024 Në ora: 17:36
Skënderbeu

Skënderbeu fiton ndaj Kukësit brenda në shtëpi dhe bën presion për “Final 4”.

Skënderbeu arrin të mposht Kukësin brenda në shtëpi me rezultatin 2-0, në ndeshjen e vlefshme për javën e 32-të të Kategorisë Superiore.

Ndeshje mjaft e luftuar nga të dyja skuadrat por dy golat e Rashicës i japin triumfin e dëshiruar korçarëve.

Pikërisht slumuesi 20-vjeçarë ishte hero i ndeshjes së sotme ku arriti të shënonte në minutën e 32-të dhe 68-të të ndeshjes.

Tashmë me këtë rezultat, verilindorët e Kukësit qëndrojnë në vendin e fundit dhe duket se janë të destinuar tashmë që të bien nga kategoria kurse “ujqërit e dëborës”, janë të pozicionuar në të gjashtin  vetëm 2 pikë larg Tiranës që gjendet në “Final 4”.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat