Skuadra shqiptare fiton, ia shton presionin Bokelit të Kotorrit

Futboll

Skuadra shqiptare fiton, ia shton presionin Bokelit të Kotorrit

Nga: K.G. Më: 20 prill 2024 Në ora: 22:51
Pamje nga një ndeshje

Skuadrat kryesuese të Ligës së Dytë të futbollit në Mal të ZI, Bokeli nga Kotorri dhe Otrant-Olimpik nga Ulqini, vazhduan serinë e fitoreve në javën e 30-të.

Bokeli e ka mposhtur me rezultat 2:0 Iskrën në Danillovgrad. 

Skuadra shqiptare Otrant – Olimpik, e deklasoi me rezultat  4:0 Grbalj-in në Radanoviq.  

Kristijan Shkrelj në minutën e 12 dhe 26-të, Halil Muharremoviq në të 73-tën dhe Stefan Vico në minutën e 83-të, realizuan për fitoren e thellë.

Bokeli kryeson me 68 pikë, pasojnë Otrant-Olimpik 66, Podgorica 49 etj.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat