“Kushton 150 mln €”, pendohet CEO i Leverkusenit: Gabova!

Futboll

“Kushton 150 mln €”, pendohet CEO i Leverkusenit: Gabova!

Më: 22 prill 2024 Në ora: 16:44
Florian Wirtz

Pavarësisht moshës së re, Florian Wirtz është një nga lojtarët më të rëndësishëm të Bayer Leverkusenit. Që fitoi titullin e parë kampion në Gjermani.

Skuadra e Xabi Alonsos nuk është mposhtur ende për këtë sezon, teksa po tenton të sigurojë edhe trofetë e Europa League dhe Kupës së Gjermanisë.

“Kurrë mos thuaj kurrë në merkato, por një gjë është e sigurt! Ne nuk do ta lëmë kurrë Florianin të largohet për më pak se 150 mln euro”, u shpreh Fernando Carro, CEO i “Aspirinave”.

Fjalë për të cilat është penduar, pasi Carro thekson se te Bayeri nuk kanë ndërmend ta lënë të lirë 20-vjeçarin e talentuar.

Autor i 17 golave dhe 19 asistimeve gjatë këtij edicioni në të gjithë kompeticionet me “Aspirinat”.

“Gabova duke thënë se çmimi i Wirtz vërtitet rreth shumë 150 mln euro. Në fakt, për ne ai nuk asnjë çmim… “, theksoi drejtuesi i klubit.

Wirtz, i cili numëron edhe 16 ndeshje me kombëtaren gjermane, ka kontratë me fituesit e Bundesligës deri në verën e vitit 2027.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat